O blogu
Funkcjonowanie spółki akcyjnej w praktyce rodzi niejednokrotnie wiele problemów i wątpliwości. Wymaga bardzo często wiedzy interdyscyplinarnej, która pozwala na stworzenie w jej strukturach takich mechanizmów, które zapewnią jej sprawne funkcjonowanie, ale również maksymalnie zabezpieczą interesy jej wspólników.

Idea stworzenia bloga o takiej tematyce zrodziła się z moich zainteresowań,  popartych wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas świadczenia pomocy prawnej spółkom kapitałowym. Niezależnie od tego zauważyłam jednak również, że brak jest w internecie takiego miejsca, gdzie w sposób przejrzysty i zrozumiały wyjaśnione byłyby kwestie związane z organizacją spółki akcyjnej.

Blog ten powstał z myślą o przedsiębiorcach, którzy planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a podejmując decyzję w tej kwestii, rozważają założenie spółki akcyjnej i mówiąc ogólnie, nie wiedzą jak i czy w ogóle się za to zabrać. Zatem z mojego bloga dowiesz się kiedy w ogóle warto rozważać założenie spółki akcyjnej, jaka jest procedura jej powstania, a także jaką treść powinien mieć statut, aby zabezpieczyć interesy akcjonariuszy, a jednocześnie zapewnić sprawne jej funkcjonowanie, a co za tym idzie osiągnięcie sukcesu biznesowego.

Blog ten ma służyć również Czytelnikom, którzy już prowadzą aktywność w formie spółki akcyjnej. Przy czym mam nadzieję, że będzie on wsparciem merytorycznym zarówno dla członków organów tych spółek, jak i samych akcjonariuszy. Chciałabym bowiem skupić się głównie na przedstawieniu zagadnień praktycznych związanych z fukcjonowaniem w spółce akcyjnej zarządu, rady nadzorczej oraz walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Na blogu postaram się również zamieszczać informacje o zmianach w obowiązujących regulacjach prawnych, które mają znaczenie z punktu widzenia funkcjonowania spółek akcyjnych oraz o ewentualnej konieczności wprowadzenia zmian będących konsekwencją tych nowelizacji.

Mam nadzieję, że mój blog stanie się dla Ciebie Czytelniku inspiracją do zmian w swojej strukturze organizacyjnej, albo też stanie się wsparciem w rozwiązywaniu bieżących problemów. Jeśli jednak nie znajdziesz w nim odpowiedzi na swoje pytanie, to zapraszam do kontaktu ze mną drogą mailową.